CDS | Maldini nuk heq dorë, ofertë e re për mesfushorin e talentuar?

Pasi mori Mike Maignan nga Lille, Milani ende mund të vazhdojë të përforcohet nga Franca. Ndër lojtarët që ata pëlqejnë është Boubacar Kamara.

Lojtari i  datëlindjes 1999 dhe në pronësi të Marseille ka një kontratë që skadon në qershor 2022 dhe kjo situatë e bën atë shumë tërheqës për tregun e transferimeve të verës.

Francezi është një mesfushor që di të luajë edhe si mbrojtës qendror, fleksibiliteti i  tij taktik mund të jetë shumë i  rëndësishëm për Stefano Pioli.

Sot Corriere dello Sport konfirmon vullnetin për të rrëmbyer Kamara nga Marseille për një shifër të përballueshme.

Për momentin Milani nuk lëviz nga 12 milion euro tashmë të ofruara, por kërkesa e klubit francez është 20 milion.

Sidoqoftë, nuk përjashtohet që kuqzinjtë të bëjnë një hap të ri në përpjekje për të siguruar një lojtar që konsiderohet funksional për projektin.

Mesfushori i  Marseille nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën e tij me ekipin e tij aktual, i  cili gjithashtu mund të duhet të ulë pretendimet ekonomike për shitjen e kartonit të tij.

Propozimet që do të mbërrijnë dhe vendimi i  Kamara për ekipin në të cilin ai dëshiron të luajë do të jenë vendimtare.

Sigurisht që opsioni i  Milanit është i  kënaqshëm për të, por një transferim në Premier League gjithashtu e ngacmon shumë.

Ndërkohë, negociatat midis Milanit dhe Brescia për shpengimin e Tonali po vazhdojnë. Ka pasur disa përparime në ditët e fundit dhe çështja duhet të zgjidhet deri më 30 qershor.

Klubi kuqezi kishte kërkuar një zbritje krahasuar me 15 milion që do të paguhen për blerjen dhe 10 milion shpërblim.

Massimo Cellino tha se i shte i  gatshëm të negocionte, por u desh pak kohë për të rregulluar gjërat. Ka ende detaje për t’u rënë dakord, por duket se tymi i  bardhë është afër.

Duhet të përfshihet në operacion edhe Giacomo Olzer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu