Interi dhe Milani “përplasin brirët” në merkato, derbi për gjigantin e Junajtid

 Pas përfundimit të sezonit futbollistik, derbi i Milanos mesa duket do të zhvillohet edhe në merkato.

Sipas asaj që shkruan “ESPN”, të dyja klubet e Milanos, janë të interesuara për të njejtin objektiv. Bëhet fjalë për mesfushorin e Mançester Junajtid, Nemanja Matiç, i cili nuk nuk duket në planet e trajnerit, Solskjaer.

Milani është në kërkim të një mesfushori, dhe pas vështirësive që po hasin për të arritur tek lojtari i Fiorentinës, Veretut, kanë hedhur sytë nga mesfushori serb.

Por, gjithashtu për mesfushorin interesohet edhe Interi, tekniku i të cilëve, Antonio Konte e pëlqen shumë lojtarin, që e ka pasur nën urdhërat e tij në kohën kur drejtonte Çelsin.

Drejtuesit janë të gatshëm të ofrojnë kartonin e Raxhja Naingolan, plus një shumë prej 11 milionë eurosh, për të marrë 30-vjeçarin në skuadrën e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu