“Me Ibrën dhe Giroud, Milani top”

I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, Massimo Ambrosini foli për skuadrën e Milanit, veçanërisht për sulmin: “Mungesa e Simon Kjær është diçka që duhet bërë padyshim.Unë nuk shoh ndonjë nevojë të veçantë para jush, nëse ju keni Zlatanin në dispozicionin tuaj. Ibrahimović dhe Olivier Giroud janë të mirë.

Ky nuk është një ekip i ndërtuar për të luajtur me dy sulmues. Junior Messias do të jetë një tip i rëndësishëm i ekuilibrit në fazën e sulmit.Në mesfushë është e vetëkuptueshme që Tiémoué Bakayoko do të duhet të rrisë performancën e tij. Në të djathtë Alessandro Florenzi është në rikuperim, nuk shoh ndonjë çështje të veçantë kritike”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu