“Kujdes nga ky Milan tani! Kaloi ndeshjet kur luante me 7-8 mungesa…”

Korrispondenti i Sky Sport, Pepe Di Stefano, ka raportuar sot stërvitjen kuqezi dhe ka dhënë lajmet e mira për kuqezinjtë.

“Krahasuar me një muaj më parë, tani është një histori krejt tjetër. Në fillim të janarit te Milani mungonin 7/8 futbollistë, por tani ata kanë gjetur Kjaer dhe Bennacer në grup.

Në orët e ardhshme do të vijë gjithashtu kthimin e Tonali, dhe në atë pikë vetëm Brahim Diaz do të mungojë.

Në funksion të një pjese të dytë të komplikuar të shkurtit, kjo do të thotë shumë.

Ndeshjet kundër Interit dhe Romës do të jenë prova për të kuptuar vlerën e skuadrës duke qenë se ajo tani ka ndryshuar.

Milan ndryshoi qëllimet dhe e bëri atë me tregun e transferimeve të janarit. Sot i gjithë menaxhmenti ishte i pranishëm në Milanello”.

“Ka unitet dhe kompaktësi që nuk ishte më parë. Kur ka rezultate, ato sjellin qetësi më të madhe.

Sipas mendimit tim Maldini dhe Massara kishin ardhur për të luajtur çdo shans me Pioli, me Ibra dhe me njerëz me përvojë. Gazidis i tha po Maldinit dhe Massaras, por gjëja më e mirë është që ky Milan ka shpërthyer”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu