Calhanoglu “i mbyll” telefonin Premier League! Situata e rinovimit me Milanin

Përveç Gianluigi Donnarumma, edhe Hakan Calhanoglu ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe duhet rinovuar. Për Milanin ka ardhur koha për të përshpejtuar negociatat.

Numri 10 është një element shumë i rëndësishëm i ekipit të Stefano Pioli dhe duhet të jetë i blinduar. Negociatat po vazhdojnë për një kohë të gjatë, pavarësisht nga fakti se lojtari turk tashmë ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar dhe zgjatur marrëveshjen me klubin.

Risultato immagini per calhanoglu milan

Me siguri menaxhmenti po mendonte për një skenar tjetër, duke parë gjithë këtë vonesë në arritjen e një marrëveshjeje.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se negociatat për rinovimin e Calhanoglu janë në një fazë ende të pauzës. Milan ofroi rreth 4 milion euro në vit, por agjenti Gordon Stipic kërkoi mbi 5 milion me shpërblime.

Ekziston ende një farë distance midis asaj që u propozua dhe asaj që u kërkua.

Edhe pse marrëveshja nuk është e afërt, situata nuk është aspak e kompromentuar. Turku ka përsëritur dëshirën e tij për të qëndruar në fanellën kuqezi dhe tashmë ka refuzuar ofertat nga Premier League.

Risultato immagini per calhanoglu milan

Ish-lojtari i Bayer Leverkusen mund të nënshkruajë për të kaluar në një transferim të lirë në një ekip tjetër, por ai vazhdon të shprehë qëllimin e tij për të rinovuar me Milan.

Pavarësisht nga zgjatja e negociatave, ideja e tij për të ardhmen e tij nuk ka ndryshuar javët e fundit.

Ky është një aspekt i rëndësishëm që i jep besim treshes Gazidis-Maldini-Massara, por është e nevojshme të hidhen hapa përpara sa më shpejt që të jetë e mundur.

Risultato immagini per calhanoglu milan

Negociatat kanë vazhduar për një kohë të gjatë dhe palët duhet të gjejnë një mënyrë për t’u bashkuar.

Duke marrë parasysh që sot Calhanoglu merr një pagë prej rreth 2.5 milion neto në sezon, oferta e Milanit prej 4 milion duket absolutisht e përshtatshme.

Është normale që Stipic të përpiqet të arrijë diçka më shumë, por do të ishte gabim që ai të tërhiqej shumë dhe të rrezikonte prishjen e raporteve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu