Donnarumma, Calhanoglu dhe Ibrahimovic. Rinovimet sipas Ivan Gazidis!

intervistuar në Sky Sport, Ivan Gazidis foli për rinovimet e Ibra, Calhanoglu dhe Donnarumma. Shefi ekzekutiv kuqezi beson dhe duket optimist.

“Ibra rinovon? Absolutisht gjithçka është e mundur. Realiteti është se kjo sfidë, për Ibra, është sfida më e madhe, më e bukur dhe romantike e tij karrierë. Ai ndjen emocione për këtë klub.

Risultato immagini per gazidis

Ai mund të tërhiqet edhe nesër, ai do të kishte bërë gjithçka. Por kjo sfidë është e veçantë: të drejtojë një grup drejt kufijve të rinj. Dhe unë mendoj se ai e ndjen këtë sfidë”.

Calhanoglu dhe Donnarumma?
“Ne duam që ata të qëndrojnë këtu. Ata janë të rëndësishëm për këtë ekip. Ne po bëjmë gjithçka që mundemi për të arritur te rinovimet.

Risultato immagini per gazidis ibrahimovic

Gigio dhe Hakan janë njerëz të shkëlqyeshëm dhe profesionistë të shkëlqyeshëm. Ne do të bëjmë gjithçka që është e mundur, por do të jetë gjithashtu një zgjedhje e lojtarëve që ne do të respektojmë.

Por unë kam besim se do të gjejmë një marrëveshje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu