ZYRTARE: UEFA zbulon listën e Milanit për Europa League. Gabbia dhe Donnarumma te lista B, ja si funksionon

Milani ka dorëzuar listën për grupet e Europa League: siç mësojmë nga UEFA, në listën e Piolit ka edhe shumë lojtarë të rinj të Primavera, të cilët shkojnë në listën B (Gianluigi Donnarumma dhe Matteo Gabbia).

Një lojtar mund të vendoset në Listën B nëse ka lindur më ose pas 1 Janarit 1995 dhe ka qenë në gjendje të luajë për një periudhë të pandërprerë dy vjeçare nga mosha 15 vjeç e lart (lojtarët e moshës 16 vjeç mund të futen nëse anëtarët e klubit në dy vitet e mëparshme).

Klubet mund të vendosin një numër të pakufizuar lojtarësh në Listën B gjatë sezonit, por lista duhet të komunikohet jo më vonë se mesnatën e ditës para ndeshjes.

Te lista A, rregullisht afrimi i fundit i merkatos, Diogo Dalot.

LISTA A

Portierë: 1 Tatarusanu, 90 A. Donnarumma.

Mbrojtësit: 2 Calabria, 5 Dalot, 13 Romagnoli, 14 Conti, 19 Theo Hernandez, 20 Kalulu, 22 Musacchio, 24 Kjaer, 43 Duarte.

Mesfushorë: 4 Bennacer, 7 Castillejo, 8 Tonali, 10 Calhanoglu, 15 Hauge, 21 Brahim Diaz, 33 Krunic, 56 Saelemaekers, 79 Kessie.

Sulmuesit: 11 Ibrahimovic, 12 Rebic, 17 Leao.

LISTA B

Portierë: 87 Paloschi, 89 Moleri, 99 G. Donnarumma.

Mbrojtësit: 46 Gabbia, 91 Stanga, 94 Oddi.

Mesfushorë: 88 Mionic, 92 Olzer, 95 Capone, 97 Romano Frigerio, 98 Brambilla.

Sulmuesit: 27 Maldini, 29 Colombo, 30 Tonin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu