ZYRTARE/ Thiago Silva transferohet te Chelsea

Tashmë është gjithçka zyrtare.

Braziliani Thiago Silva kalon zyrtarisht në Premier League, te skuadra e Chelsea.

Blutë e Londrës, kanë zyrtarizuar transferimin e Tiago Silvës nga PSG dhe këtë gjë e kanë bërë të ditur në një postim në rrjetet sociale.

Mbrojtësi brazilian u largua si lojtar i lirë nga skuadra franceze.

Silva ka firmosur vetëm për një vit dhe do përfitojë 6 milionë euro neto në sezon tek londinezët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu