Zyrtare, sulmuesi lirohet falas pasi bën sherr me klubin: Milani reflekton

Një nga përparësitë e Milanit përpara merkatos së janarit duket të jetë ardhja e një sulmuesi, sigurisht përveç mbrojtësit të qendrës.

Duhet një lojtar që mund të marrë vendin e Zlatan Ibrahimovic, pasi suedezi ka treguar se mund të ndalet në çdo moment për shkak të problemeve të muskujve.

Ideja e fundit, e cila gjithashtu mund të mos jetë në janar por që në dhjetor, vjen nga Gjermania.

Sipas Calciomercato.it kuqezinjtë janë të interesuar për një qendër sulmues i cili mund të afrohet pa ndonjë kosto.

Emri i lojtarit në fjalë është Vedad Ibisevic. Tifozët e futbollit ndërkombëtar kujtojnë këtë sulmues boshnjak, i cili tashmë ka ndryshuar disa fanella në Evropë.

Një sulmues i lindur në 1984, i cili është zyrtarisht dje është futbollist i lirë.

Ose më saktë, Schalke 04 ka njoftuar se kontrata e tij do të përfundojë para kohe, saktësisht më 31 dhjetor 2020.

Gjithë faji i një grindje të fortë midis Ibisevic dhe ndihmësit të trajnerit Naldo.

Një përballje që e bëri Schalke të anonte drejt largimit të lojtarit 36-vjeçar në fund të vitit.

Kartoni i tij mund të jetë një ide e përshtatshme për sulmin e Milanit.

Kuqezinjtë nuk kanë ndërmend të shpenzojnë shumë për një zëvendës-Ibra në janar.

Pra, kush më mirë se një lojtar me përvojë në një transferim falas, i cili sigurisht nuk do të presë një transferim “big” duke ditur edhe moshën.

Gjatë karrierës së tij, Ibisevic ka veshur fanellat e PSG, Hoffenheim, Stuttgart dhe më në fund Schalke 04.

Me ekipin kombëtar të Bosnjës ai mburret me 83 paraqitje zyrtare me 28 gola, përveç që ka marrë pjesë si protagonist në Kupën e Botës 2014 në Brazil.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu