Zyrtare: Rafael Leao eshte kuqezi!

AC Milan komunikon zyrtarisht se Rafael Leao ka nenshkruar nje kontrate 5 vjecare me klubin kuqezi.

Lindur ne Almada ne Portugali 10 qershor 1999 Rafael Leao rritet sportivisht te Sporting Lisbones ku debuton me skuadren e pare ne 2017 duke fituar dhe Kupen e Liges portugeze. Ne veren e 2018 kalon te Lille ku realizon 8 gola ne 26 ndeshje. Sulmuesi ka luajtur ne te gjitha grup moshat e Portugalis ku del dhe Kampion Europe me Under 17!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu