ZYRTARE: Milani rihap “San Siro”-n në debutim! Ja si do të bëhet përzgjedhja e 1 mijë tifozëve

MILAN, ITALY - MARCH 08: A general view of play in the empty stadium after rules to limit the spread of Covid-19 were put in place for the Serie A match between AC Milan and Genoa CFC at Stadio Giuseppe Meazza (also known as the San Siro stadium) on March 8, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milani hap dyert e “San Siro”-s për 1 mijë njerëz për ndeshjen e nesërme në mbrëmje kundër Bologna dhe fton mjekë dhe personel shëndetësor nga institucione të ndryshme mjekësore në Lombardi, në shenjë mirënjohje për ata që luftuan dhe vazhdojnë të angazhohen personalisht në luftimin e përhapjes së Covid dhe trajtimin e të infektuarve.

“San Siro” do të kthehet, megjithëse në një pjesë shumë të vogël, për të mirëpritur tifozët edhe për ndeshjet e Serie A.

Biletat për ndeshjen e nesërme do të shpërndahen për të gjithë anëtarët e “familjes Milan”, përfshirë anëtarët e familjes së lojtarëve, stafin shëndetësor të klubit, bashkëpunëtorët e zgjedhur të Milanit, mysafirët e partnerëve dhe institucioneve.

Publiku i pranishëm në “San Siro”, në përputhje të plotë me rregulloret e sigurisë, do të jetë në gjendje të hyjë nga tre hyrje të ndara, ku do të kryhen të gjitha procedurat e kërkuara, përfshirë matjen e temperaturës së trupit nga personeli shëndetësor, kontrollin e kontrolli i flukseve të rregulluara sipas rregullave të distancimit shoqëror.

Tifozët që nesër do të jenë në gjendje të kthehen për të parë Milanin drejtpërdrejt dhe do ta bëjnë këtë nga unaza e parë e kuqe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu