ZYRTARE: Legjenda Franco Baresi me rol të ri te Milani! “Po shtoj një copë tjetër te stema kuqezi”

Milani përmes një shënimi zyrtar njoftoi pozicionin e ri të Franco Baresi, i cili bëhet nënpresident nderi i kuqezinjve:

«AC Milan është i kënaqur të njoftojë emërimin e Franco Baresi si Zëvendës President Nderit i Klubit.

Franco do të vazhdojë të vërë në dispozicion të Milanit përvojën e tij të jashtëzakonshme të futbollit, pasionin dhe vizionin e tij për të ardhmen, duke ndihmuar në përhapjen e vlerave dalluese të klubit, duke forcuar reputacionin e tij dhe duke ruajtur lidhjen emocionale me tifozët kuqezi nga e gjithë bota”.

Presidenti i Milanit Paolo Scaroni tha:

“Jam i lumtur që njoftoj Franco Baresin tonë në një rol të ri të rëndësishëm brenda klubit. Jam i kënaqur ta shpall në këtë datë, 28 tetor, që përkon me përvjetorin e paraqitjes së tij të fundit me fanellën kuqezi, në vitin 1997: kjo dëshmon lidhjen e Milanit me historinë dhe rrënjët e tij, por është gjithashtu sinjali i një klubi që synon të ndërtojë kushtet për një të ardhme të madhe, duke rritur traditën e tij legjendare që Franco përfaqëson mirë”.

Franco Baresi komentoi: “Falënderoj Kompaninë, Presidentin Scaroni dhe Kryeshefin Ekzekutiv Gazidis për këtë pozicion të ri. Të bëhesh Nënkryetar Nderi i Klubit me të cilin kam kaluar tërë karrierën time si futbollist dhe me të cilin kam ndërmarrë edhe një rrugë menaxheriale është një nder i madh, i cili më mbush me krenari.

Unë jam i lumtur me këtë mirënjohje dhe, mbi të gjitha, që klubi ka menduar që unë të shtoj një copë tjetër të së ardhmes në një stemë të lavdishme, për të vazhduar të mbetet gjithmonë Milani i madh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu