Zyrtare: Krzysztof Piatek eshte nje lojtar i AC Milan!

Nje nje komunikate zyrtare ne sitin e saj AC Milan komunikon se lojtari polak Krzysztof Piatek eshte nje lojtar kuqezi.

Lindur ne Dzierzoniow (Poloni) il 1° Korrik 1995 Piatek u rrit ne klubin Lechia Dzierżoniów per disa vite me rradhe derisa u transferua ne 2013 ne klubin Zaglebie Lubin ku ne 72 ndeshje shenoi 15 gola. Ne 2016 kalon te KS Krakov ku ne 63 ndeshje shenoi 32 gola. Ne fillim te ketij sezoni 23 vjecari kalon te Genoa duke shenuar 19 gola ne 21 ndeshje ku 13 ne Seria A dhe 6 ne Tim Cup.

Neser behet prezantimi ne Casa Milan ne oren 13:00 ku do te jepet konferenca per shtyp si dhe fotot zyrtare!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu