Zlatan nxjerr në hije Lewandowski, Ronaldo dhe Mbappe! Udhëheq Europën

Në këtë fillim të sezonit ka disa sulmues që po tregojnë klasin e tyre në 5 kampionatet më të mira evropiane.

Po flasim për ata lojtarë që kanë më shumë gola sesa paraqitje dhe udhëheqin ekipet e tyre.

Duke folur për mesataret e golave në kampionat, i pari në Evropë është Zlatan Ibrahimovic: 6 ndeshje të luajtura dhe 10 gola, mesatarisht 1.7 gola për ndeshje.

Suedezi deri më tani ka shkëlqyer si Lewandowski, Mbappé dhe Cristiano Ronaldo. Më poshtë është renditja:

Zlatan Ibrahimovic: 6 ndeshje, 10 gola. Mesatarja: 1.7 gola ​​për ndeshje

Robert Lewandowski: 7 ndeshje, 11 gola. Mesatarja:1.6 gola ​​për ndeshje

Cristiano Ronaldo: 5 ndeshje, 8 gola. Mesatarja: 1.6 gola ​​për ndeshje

Erling Haaland: 7 ndeshje, 10 gola. Mesatarja: 1.5 gola ​​për ndeshje

Kylian Mbappé: 7 ndeshje, 9 gola. Mesatarja: 1.3 gola ​​për ndeshje

Dominic Calvert-Lewin: 9 ndeshje, 10 gola. Mesatarja: 1,1 gola ​​për ndeshje

Son: 9 ndeshje, 9 gola. Mesatarja: 1 gol për ndeshje

Jemie Vardy: 8 ndeshje, 8 gola. Mesatarja: 1 gol për ndeshje

Moahamed Salah: 8 ndeshje, 8 gola. Mesatarja: 1 gol për ndeshje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu