Zlatan nuk ndryshon kurrë: “Pioli stresohet shumë! Se kuptoj pse kur ka Ibrahimovic në ekip…”

Zlatan Ibrahimovic u intervistua nga Sky Sport sonte dhe foli edhe mbi rinovimin, raportin me Gattuso dhe bëri shaka si zakonisht.

“Unë jam mirë, i gjithë grupi po bën mirë. Kam pasur disa ditë pushim, u ktheva në punë, pastaj kjo gjë me trajnerin dhe stafin e tij. Unë ndoqa ritmin që zakonisht ndjek”.

Për mungesën e Pioli: “Ai po mungon shumë, ne jemi në kontakt çdo ditë, ai flet me ekipin gjatë stërvitjes dhe më pas. Ai e përgatiti lojën shumë mirë. Herë pas here i them të mos stresohet, Ibra është këtu, unë do të kujdesem për të “.

Për Gattuso: “Unë e njoh atë mirë, kam luajtur me të. Kam luajtur edhe kundër tij. Ai është një person i shkëlqyeshëm, të stimulon shumë, ka një karakter të shkëlqyeshëm, ka personalitet dhe bën gjithçka për të fituar, por gjithashtu te Milani është dikush që bën gjithçka për të fituar. Do të jetë e bukur “.

Për rinovimin: “Pas penalltisë jemi më larg (bën shaka). Unë nuk jam pjesa dominante, duhet të vazhdoj të bëj mirë, atëherë kur Maldini të dëshirojë të flasë do ta shohim”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu