ZLATAN: “Një ditë pa Milanin tim më duket si pa takuar fëmijët! Flisja me Maldini dhe Pioli…”

Duke folur në emisionin “Che tempo che fa”, pritur nga Luciana Littizzetto dhe Fabio Fazio, Zlatan Ibrahimovic foli për veten në 360 gradë…

Udhëtimi me motor drejt Sanremo: “Ju mund të bëni një film për atë ditë, shqetësimi i vetëm që kisha është se askush nuk do të më besonte, por arrita ta filmoj. Unë peshoja shumë më shumë se ai, duhej të qëndroja në mes. Dikush akoma nuk më beson”.

Për motoçiklistin: “Më erdhi keq, nuk kisha shumë kohë për të folur. Kur mbërritëm, e vetmja gjë që kërkoi ishte një foto, por isha nxituar. Unë i thashë të priste, por ai iku në shtëpi. Shumë i lumtur për mesazhin”.

Për të ardhmen: “Ishte një përvojë e shkëlqyer, nuk e dija se çfarë më priste. Ata më thanë se gjithçka do të jetë mirë dhe se unë duhej të isha vetvetja”

Për muzikën: “Unë fitova një rekord të artë në Suedi, me himnin kombëtar”

Për Milanin: “Në Milano kam shumë përgjegjësi dhe ndihem si një lider. Kjo skuadër është e vetmja skuadër ku u emocionova, unë dua të jap shumë dhe të mësoj shumë të jem udhërrëfyes, sepse kur më shikojnë ata presin diçka nga unë.

Unë doja të isha pjesë e ndeshjes në Verona, sepse ndihem shumë brenda dhe më ka marrë malli shumë për ekipin, gjatë Festivalit shpesh flisja me Pioli dhe Maldini. Kur kaloj një ditë pa to është si një ditë pa fëmijët e mi…”.

Nëse do të qëndroj në Milano? “Të shohim, varet nga Paolo. Nëse ai dëshiron, do të vazhdoj”.

AC Milan’s Swedish forward Zlatan Ibrahimovic looks the match on the stands during the Italian Serie A football match Hellas Verona vs AC Milan played behind closed doors at the Marcantonio Bentegodi Stadium in Verona on March 7, 2021. (Photo by MARCO BERTORELLO / AFP) (Photo by MARCO BERTORELLO/AFP via Getty Images)

Fjalimi i Sanremos: “Vjen natyrshëm, kur hyj në skenën e Festivalit nuk dua të di pyetjet, duhet të vijë natyrshëm. Ky është shpjegimi i Zlatan, nuk është shaka, është e vërteta”.

Në të kaluarën: “Si fëmijë isha i shkurtër, deri në 16 vjeç. Kam pasur probleme me shpinën”.

Për Van Basten: “Kam luajtur me shumë lojtarë të nivelit të lartë … Kur nënshkrova për Ajax ata më bënë shumë presion, ata prisnin të njëjtat gjëra si Van Basten, por unë nuk isha në nivelin e tij. Ai është një lojtar i plotë, i cili bëri histori dhe është ndër më të mirët e të gjitha kohërave”.

Për Maradonën: “Ikona e futbollit. E pashë drejtpërdrejt”.

Mbi fjalën ‘Zlatanè’: “Kur ju dominoni një person në një mënyrë apo në një tjetër. Kështu bëheni Zlatané”

Në lidhje me inteligjencën e Zlatan: “Unë kam një vizion. Unë mendoj se situata do të marrë fund, unë shoh gjëra që mendoj se do të ndodhin dhe i ndjej ato”.

Gattuso? “I telefonova dje për ta bërë atë t’i dërgojë një mesazh djalit tim, sepse Rino është lojtari i tij i preferuar, ai e pëlqen atë aq shumë për vendosmërinë dhe mentalitetin e tij. Unë një herë e futa në një kazan, por bënim shaka”.

Galliani? “Unë e dua atë shumë, kam një marrëdhënie të fortë. Në Barcelonë nuk isha i lumtur dhe më çoi në Milano dhe buzëqeshja ime u kthye. Para se të transferohesha te PSG doja të kisha një takim me të dhe i kërkova të mos telefononte për të gjithë verën…

Dy ditë pas përfundimit të merkatos ai më telefonoi dhe më dërgoi në Paris dhe në fund shkoi mirë. Por unë nuk kam biseduar me të për disa muaj”.

A është akoma gjallë Scudetto? “Ka ende shumë ndeshje, gjithçka është e mundur. Interi ka vetëm një ndeshje në javë dhe ka më shumë kohë për t’u rikuperuar. Detyra ime është të fitoj trofe dhe unë erdha në Milano për të fituar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu