ZLATAN: Mirësevjen Giroud! Riprovoj titullin. Donnarumma? Ja pse jam dakord me Maldinin!

Në këtë moment ai duhet të kishte dalë në grumbullim me Suedinë e tij për t’u përgatitur për Kampionatin Evropian i cili do të fillojë në një javë, por fatkeqësisht një dëmtim në gju e detyroi Zlatan Ibrahimovic të humbasë eventin.

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, suedezi foli për problemin e tij fizik si vijon: “A jam i zhgënjyer nga dëmtimi që më privoi nga Kampionati Evropian? Më i zhgënjyer për Milanin, sepse kam humbur kaq shumë ndeshje. Unë jam dikush që normalisht luan 50 ndeshje në vit.

Ndoshta duhet të jem më realist, të kërkoj nga trupi im më pak, por nuk mundem.

Atëherë, natyrisht, edhe unë jam i zhgënjyer për Kampionatin Evropian, por duke u bashkuar përsëri në një konkurs kur nuk jam njëqind për qind nuk do të ishte diçka që bëj zakonisht.

Preferoj të qëndroj jashtë dhe të bëj tifo për Suedinë”.

Dëmtimet – Në sezonin që sapo ka përfunduar, dëmtimet kanë ndikuar shumë në vitin e tij: “Çfarë më bëri të vuaj më shumë në sezonin që përfundoi? Lëndimet, por në çdo rast ato kanë qenë, që kur u ktheva, tetëmbëdhjetë muaj fantastikë.

Milani është në Ligën e Kampionëve, tifozët e meritonin atë. Unë doja të fitoja Scudetto dhe ne ishim atje, në avantazh … Por, do ta provoj vitin tjetër sigurisht.

Muajt ​​e fundit mentaliteti i ekipit është rritur, kolektivi është rritur dhe po kështu edhe lojtarët individualë “

RASTI DONNARUMMA – Ibra pastaj gjithashtu komentoi për dështimin për të rinovuar Gigio Donnarumma me Milanin: “Më vjen shumë keq. Ju më pyetët fillimisht nëse lojtarët fitojnë shumë, tani unë bëj një pyetje: çfarë vlere ka Donnarumma? Ai u rrit te Milan, ai mund të ishte portieri i ekipit për njëzet vjet, mbase njëzet jo sepse nuk është Ibra (buzëqesh)

Por ai është më i forti në botë. Ai mund të ishte bërë Mister Milan, si Paolo Maldini. Çfarë vlere mund t’i jepte Maldini? Nuk ka asnjë masë. Nëse Gigio po shkon apo jo nuk e di. Duhen dy vetë për tango. Unë do t’i thosha të qëndrojë te Milani deri në fund”

Giroud afron – Olivier Giroud mund të mbërrijë: “Sa më shumë lojtarë të nivelit të lartë që vijnë, aq më mirë për ne.

Giroud ka përvojë të madhe dhe nuk kemi shumë lojtarë që kanë fituar trofe.

Jemi një grup shumë i dobishëm, i gatshëm për të mësuar dhe përmirësuar, një grup pune i drejtuar mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu