Zlatan, ka nisur numërimi mbrapsht! Suedezi nuk dëshiron të humbë takimin me historinë

Postimi i djeshëm filloi numërimin mbrapsht. Zlatan Ibrahimovic përgatitet të kthehet në fushë. Qëllimi, siç është thënë vazhdimisht, është që të jetë në dispozicion të Stefano Pioli për ditën e parë të kampionatit, të caktuar në Marassi, më 23 gusht, kundër Sampdoria…

Të gjitha sipas planit, suedezi nuk nxitoi në kohë, ose kaloi fazat siç ndodhi në të kaluarën. Nuk ka asnjë arsye për ta bërë këtë, kjo sepse ai dhe Stefano Pioli, ashtu si padyshim e gjithë bota e Milanos, mund të flenë më të qetë me ardhjen e Olivier Giroud.

Francezi është ndoshta ai që ishte dashur, janarin e kaluar, për të vazhduar të ëndërrohej për Scudetto -n.

Por kjo nuk është koha për keqardhje dhe duhet të shikojmë përpara. E bën edhe Zlatan Ibrahimovic, i cili dëshiron të ulet në stol kundër Sampdoria, ndoshta duke vënë disa minuta në këmbët e tij në funksion të kthimit të Milanit në Ligën e Kampionëve. Një takim me historinë, të cilin suedezi nuk dëshiron ta humbasë.

Në këto ditë ne mund të kuptojmë përparimin e bërë nga Ibrahimovic dhe kur ai në të vërtetë do të kthehet në grup. Vetëm nga ai moment gjithçka do të jetë vërtet tatëpjetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu