Zhvillime në “Casa Milan”: tre ekipe interesohen për mbrojtësin e Milanit! Ja situata

Casa Milan AC Milan Corporate headquarter Milano 14-04-2017 Presentazione nuova proprieta AC Milan New Ac Milan properties Foto Daniele Buffa/Image/Insidefoto

Pas kualifikimit në fazën e grupeve të Europa League, është koha që Milani të përqendrohet në tregun e transferimeve për të përmirësuar skuadrën e Stefano Pioli.

Sigurisht, ka ende lojtarë që mund të largohen dhe mes tyre është Diego Laxalt, i cili ka përfunduar në radarin e disa klubeve.

Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, në orët e fundit Betis është informuar me Milanin për mbrojtësin e majtë nga Uruguaji.

Calciomercato Milan, incontro per il terzino

Klubi spanjoll do të donte lojtarin në huazim, kuqezinjtë po bëjnë presion për një shitje të përhershme. Ky ishte edhe motivi i vizitës së agjentit të futbollistit të blerë të Genoa. Vincent Casella hyri sot në selinë kuqezi dhe zhvilloi një takim jo shumë të gjatë me Paolo Maldini.

Situatë që mund të ketë zhvillime, ndërsa veç Betis në garë janë edhe Olympiacos dhe Sporting Lisbona.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu