Zbulohet motivi pse Milani dëshiron me çdo kusht Fofana! Ofertat angleze dhe “mashtrimet”

SAINT-ETIENNE, FRANCE - DECEMBER 15: Wesley Fofana of Saint-Etienne, Mauro Icardi of PSG during the Ligue 1 match between AS Saint-Etienne (ASSE) and Paris Saint-Germain (PSG) at Stade Geoffroy-Guichard on December 15, 2019 in Saint-Etienne, France. (Photo by Jean Catuffe/Getty Images)

Merkato po afron drejt mbylljes dhe data 5 tetor është afati i fundit kur edhe mund të bëhen marrëveshjet e mundshme.

Milani vazhdon të negociojë Serge Aurier me Tottenham, por ndërkohë ata i kanë kërkuar Norvich informacion për Max Aarons.

Kjo u raportua nga Daily Mail duke shpjeguar se Barcelona është gjithashtu e interesuar për mbrojtësin e ri anglez: blagurana janë gati të vendosin 20 milion paund “në pjatë”, por ekipi i “kanarinave” ka hedhur poshtë propozimin e spanjollëve. Aarons gjithashtu pëlqehet edhe nga një klub tjetër italian, që është Roma.

Ndërkohë, sipas asaj që raporton SportMediaset për Italia Uno, objektivi i parë i Milanit për mbrojtje mbetet Wesley Fofana i Saint-Etienne. Kjo sepse në politikën e Elliott lojtari është shumë i ri dhe me prespektivë.

Veç kësaj, shefi i scouting, Moncada, ka bërë një vlerësim total të lojtarit 19-vjeçar dhe ajo që ai mund të japë është si mbulim në të djathtë të mbrojtes së qendrës, ashtu edhe në të majtë.

Deri tani, ofertat e ardhura nga Anglia (West Ham dhe Leicester) duket sikur nuk kanë bindur shumë St Etienn, ndoshta sepse shifrat e raportuara nga mediat franceze nuk është të sakta (rreth 30 mln euro).

Klubi kuqezi është i gatshëm të hidhet në sulm, por së pari ata do të duhet të shesin Lucas Paqueta. Sidoqoftë, ekziston edhe një alternativë me kosto të ulët: është Nastasic i Schalke 04, e cila do të ishte i gatshme ta dërgonte atë në huazim me të drejtën e blerjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu