Zbulohet misteri “Bennacer”! Pioli sqaron gjendjen e algjerianit dhe gëzon tifozët

Nuk janë të paktë ata që e kanë gjykuar Milanin me fat këtë sezon për rezultatet e marra, duke hequr edhe meritat e skuadrës. Sidoqoftë, dikush harron shumë probleme me të cilat Stefano Pioli duhej të merrej…

Midis rasteve pozitive me Covid-19 dhe dëmtimeve, ka pasur disa lojtarë që u është dashur të humbasin. Elementë shumë të rëndësishëm të formacionit mungonin dhe sigurisht nuk mund të thuhet se Djalli ishte me fat.

Gjithashtu sepse problemet fizike të disa lojtarëve po vazhdojnë. Thjesht mendoni për Ismael Bennacer…

Në konferencën për shtyp të mbajtur në prag të Milan-Crvena Zvezda të Europa League, Pioli u pyet për gjendjen fizike të Bennacer dhe u përgjigj:

“Bennacer nuk pati, fatmirësisht, një rënie! Pra, nuk ishte një rikthim i keq. Nuk ka të njëjtin elasticitet dhe të njëjtën forcë në muskulin në të cilin pësoi dëmtimin.

Për fat të mirë nuk është një rënie e përsëritur, por ai ka nevojë për më shumë punë individuale dhe mendoj se nuk do të punojë me ekipin këtë javë. Shpresojmë që së shpejti ta kemi në dispozicion”.

Bennacer është i destinuar të humbasë si ndeshjen e Europa League ashtu edhe ndeshjen e së dielës kundër Romës.

Algjeriani ka nevojë të bëjë punë specifike në mënyrë që muskujt e djathtë të kofshës të kthehen në gjendjen e duhur për ta lejuar të vrapojë pa pasur shqetësime.

Sigurisht që është mirë që nuk ka pasur një rikthim dëmtimi dhe për këtë arsye nuk është një dëmtim serioz. Sidoqoftë, stafi kuqezi dëshiron të përdorë kujdesin më të madh në marrëdhëniet me Bennacer, një lojtar shumë i çmuar për Pioli dhe për të gjithë ekipin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu