Zbulimi: 20 ekipe kërkuan Hauge huazim pas firmës me Milanin. “Gazidis dhe Maldini e mbyllën…”

Geoffrey Moncada, udhëheqësi i skautëve të Milan, foli gjatë një bisede në “Podcast Prolongation” nga gazetari francez Johann Crochet edhe për mënyrën se si erdhën disa afrime, mes tyre i fundit, Hauge nga Bodo/Glimt.

“Vendimi përfundimtar për ta marrë atë erdhi me ndeshjen midis Milanit dhe Bodo/Glimt. Unë duhet të falënderoj zonën e të dhënave, e cila më tha për këtë lojtar midis majit dhe qershorit.

Ne ishim në bllokim të plotë. Nuk mund të udhëtonim. Dhe unë doja ta shihja këtë djalë drejtpërdrejt. Kisha nevojë për të, sepse doja të shihja aftësinë e tij për të përshpejtuar, ndryshimet e ritmit, shpërthimet.

Milan, Hauge: 'Ci piace giocare in Europa, gli errori nel calcio ci stanno.  Lavoro per migliorare' | Europa League | Calciomercato.com

Pastaj, rifilluam kampionatin, fituam ndeshjet. Djemtë e mi më thoshin shumë herë “Geoffrey, shiko Hauge …”.

Pastaj, në fund të sezonit, unë kërkova nga skautët e mi të analizonin lojërat me video. Të gjithë më thanë diçka pozitive për këtë lojtar. Unë madje nuk kam marrë reagime negative”.

Në lidhje me dashurinë në shikim të parë me Hauge: “Pastaj erdhi kjo ndeshje. Dhe atje pamë diçka interesante. Edhe djemtë nga stafi te trajneri, analistët e ndeshjeve që kishin përgatitur ndeshjen kundër Bodo/Glimt për Mister Pioli më treguan për Jens Petter Hauge.

L'affare Hauge-Milan analizzato con il Moneyfarm Score | Calcio e Finanza

Thashë me vete se ata gjithashtu flasin me mua për të.

Dhe pastaj ndeshja. Paolo Maldini, Ricky Massara dhe Ivan Gazidis bënë mirë, sepse menjëherë pas bilbilit përfundimtar ata shkuan për të biseduar me Bodo/Glimt dhe lojtarin , duke thënë se Milani e donte atë.

Koha është shumë e rëndësishme, ata ishin shumë të shpejtë. Dhe pastaj, edhe kostoja e kartonit ishte super. Ne po flasim për një lojtar midis 3 dhe 4 milion euro, ne duhet ta merrnim atë të firmosur. Në profesionin thuhet: e kryem edhe këtë!

Ne gjithashtu morëm informacion në lidhje me mentalitetin e tij, zero probleme mbi këtë. Ne e morëm atë, por nuk ushtrojmë presion.

Ai vjen nga Norvegjia, pa presion. Ne kemi lojtarë që janë më të gatshëm se ai si Rebic, Leao, Calhanogu. Ai duhet të punojë dhe tashmë është pjesë e ekipit, po gjen hapësira.

Një numër mbreslënës ekipesh na telefonuan menjëherë pasi firmosëm me Hauge dhe e donin në huazim. Të paktën njëzet ekipe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu