Zambrotta duartroket Milanin dhe flet për luftën Scudetto!

Ish-mbrojtësi kuqezi, Gianluca Zambrotta ka folur në lidhje me luftën për titull në Serie A.

“Milan-i është në krye dhe deri tani ka patur një rendiment shumë të mirë dhe më shumë vazhdimësi rezultatesh në krahasim me rivalet”, ka thënë Zambrotta për Gazzetta dello Sport.

Gianluca Zambrotta - Wikipedia

“Skuadra e Pioli-t e meriton të jetë në vendin e parë sepse po bën një sezon me të vërtetë të jashtëzakonshëm. Mendoj se kampionati do të jetë i hapur deri në fund me tri favorite, që janë Milan, Inter dhe Juventus”.

“Më pas është edhe Roma si surprizë e mundshme. Verdhekuqtë më pëlqejnë shumë për lojën sulmuese”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu