Ylli i Bayern komenton të vëllain Theo: E kam vëlla por e vlerësoj për rritjen e tij, një ditë…

Për një Hernandez që ndodhet në Milanello dhe nuk thërritet nga Franca, një tjetër është titullar i padiskutuar dhe po flasim për vëllain e madh, Lucas që luan te Bayern Munich.

Nga grumbullimi me kombëtaren e gjelave, ai u ndal të komentonte edhe paraqitjet e të vëllait Theo te Milani…

“Theo po bën shumë mirë, veçanërisht për lojën që shpreh në sulm. Është shumë i aftë dhe i sigurt me topin mes këmbëve.

Është shumë ambicioz dhe e di se ka dëshirë të përmirësohet akoma më shumë. Nuk kënaqet dhe synon gjithmonë për më lart”.

Bundesliga | 5 things on Bayern Munich's Lucas Hernandez

“Jemi vëllezër, por e vlerësoj shumë edhe si futbollist, sepse është me të vërtetë i fortë.

Më pëlqen shumë stili i tij i lojës dhe uroj që një ditë të mund të jetë këtu në kombëtare, por është një zgjedhje që mund ta bëj unë. Nuk varet nga unë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu