Yacine Adli kthehet lider te Bordeaux, fjalim motivues për shokët e tij të skuadrës! Rrjetet sociale: “Faleminderit Milan…”

Ndjek Milanin, komenton ndonjëherë por edhe është i fokusuar të rritet më shumë. Po flasim për Yacine Adli ishte vendimtar në fitoren e Bordeaux kundër Saint Etienne në ndeshjen e fundit të Ligue 1. Mesfushori i ardhshëm i Milanit i dha Hëang Ui-Jo një asist për golin vendimtar.

Rrjetet sociale u mbytën me mesazhe elozhesh për të dhe madje disa kanë shkruar “faleminderit Milan që na e latë edhe një sezon”.

Në përgjithësi, performanca e tij ishte shumë pozitive. Ai ishte në fushë për 89 minuta dhe bindi totalisht, pas fillimit të kampionatit në të cilin paraqitjet e para nuk kishin qenë të jashtëzakonshme.

Adli është gati të marrë përsëri një rol qendror në ekipin e stërvitur nga Vladimir Petkovic, një trajner që di të përmirësojë lojtarët e rinj dhe i cili gjithashtu falë Adli arriti të fitojë ndeshjen e parë pas pesë javëve të para në të cilat kishin arritur vetëm dy pikë.

Talenti i blerë nga Milani për 10 mln euro dhe i lënë në huazim te Bordeaux për një sezon përpara se në verë të transferohet në Milanello, pavarësisht se është vetëm 21 vjeç, u tregua si një udhëheqës i vërtetë te ndeshja Bordeaux-Saint Etienne.

Në fakt, në dhomën e zhveshjes ai bëri një fjalim motivues drejtuar shokëve të skuadrës. Fjalimi që funksionoi, duke pasur parasysh që arriti një fitore shumë e rëndësishme për zhirondinët.

Adli dhe pjesa tjetër e grupit në ndeshjet e ardhshme do të duhet të përpiqen t’i japin vazhdimësi rezultatit të marrë në raundin e fundit.

Është thelbësore të largohen nga zona e rënies. Milani do të vëzhgojë me shumë interes paraqitjen e mesfushorit francez. Fjalimi i tij para shokëve të tij të skuadrës me siguri i bëri përshtypje mjedisit kuqezi në një mënyrë pozitive.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu