Warren Bondo te Milani, mungon pjesa e fundit: marrëveshja drejt mbylljes. Oferta kuqezi…

Milani nuk ndalet në tregun e transferimeve dhe vazhdon të punojë për hyrjet, me një sy gjithashtu për të ardhmen.

Strategjia e kompanisë është të rinovojë skuadrën dhe të përqendrohet te lojtarë të rinj dhe të ardhshëm. Pas blerjes së një lojtari me përvojë si Giroud, kuqezinjtë synojnë të shtojnë profile të ndryshme për të kompletuar ekipin.

Në këtë drejtim, Djalli është gati të mbyllë një operacion në mesfushë për të siguruar një talent nga Franca.

Përveç Bakayoko, Maldini mund të vendosë t’i besojë Piolit një element tjetër që mund të transferojë te Primavera dhe në ekipin e parë, për të kompletuar departamentin numerikisht.

Në fakt, duhet të konsiderohet se nga janari kuqezinjtë do të humbasin Kessie dhe Bennacer në Kupën e Afrikës. Një mesfushor shtesë mund të jetë shumë i përshtatshëm për trajnerin.

Kështu që ka lindur interesi për mesfushorin e Nancy, i datëlindjes 2003.

Talenti i ri është ndjekur për disa muaj nga udhëheqësi i skautëve të kuqezinjve, Moncada.

Në orët e kaluara, një samit është organizuar midis agjentit të mesfushorit dhe klubit. Siç raportohet nga Corriere dello Sport, midis Milanit dhe lojtarit ekziston tashmë një marrëveshje në parim për një kontratë tre-vjeçare.

Mbetet të bindet klubi francez, që kërkon 2 mln euro. Por, oferta e “Djallit” – e para – është vetëm 700 mijë euro, të cilave mund t’i shtohen edhe bonuse.

Bondo tashmë ka bërë 14 paraqitje dhe 1 gol mes profesionistëve. 17-vjeçari do të ishte një përforcim si për Primavera ashtu edhe për ekipin e parë. Në verë Pioli do ta provonte atë në miqësore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu