Vleresimet – Gigio cfare pritje, Zapata- Biglia super, Kalinic zhgenjen.

Donnaruma – 8, ne 20 sekonda para perfundimit ben pritjen e shekullit. Ndeshjen e 100-te mban Milanin ne gare dhe largon Napolin.

Calabria – 6.5, Vrapon dhe le ne hije Insignen. Gjate keti sezoni ne krahun e tij te gjithe sulmuesit kane vuajtur.

Musacchio – 6.5, rikthehet titullar dhe luan nje ndeshje perfekte. Zevendeson shume mire Bonnucin, por ne fund lejon Milik te gjuaje.

Zapata – 7, Nje vit mbas ati goli ne derbin me Interin zhvillon nje super ndeshje. Shiritin e kapitenit e justifikoi.

Rodriguez – 6.5, Pas disa ndeshjesh jo te mira arrin te bllokoj Callejon. Pavarsisht kesaj pritet me shume

Keisse – 6, Nje ndeshje e mire ne aspektin difensiv por ne ate ofensiv tifozet presin me shume

Biglia – 7, Truri ekipit, mban mesfushen gjalle dhe i jep frymemarrje. Organizon lojen me topa vertikal dhe horizontal.

Bonnaventura – 6, Kesaj here nuk zhgenjen ne aspektin fizik. Eshte i pafat ne gjuajtje pasi Reina e ndalon te shenoj.

Suso – 6, Nuk mund te japi maximumin ne cdo ndeshje. Lodhja ndjehet ne kete fund sezoni por assist vazhdon ti japi.

Kalinic – 5, Kishte mundesin me te arte te shenonte. Albiol dhe Kulibali nuk e le te marri fryme.

Chalanoglu – 6.5, E nis ndeshjen me shume vrull aq sa Maggio nuk arrin ta ndal. Detyron Reina te nxjerr topin ne korne pas nje gjuajtje te forte mga distanca

Gattuso – 6.5, Ekipi tij tashme ka nje fizionomi. Luan me nje mbrojtje te hekurt por calon ne aspektin ofensiv. Zhgenjen me Kalinic.

Gazzeta delo Sport

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu