Vlasic te Milani? CSKA Moska fikson kushtin bazë dhe “plas” lojtarin në stol!

Negocimi nuk regjistron progres, por Nikola Vlasic vazhdon të jetë një synim i Milanit. Mesfushori kroat sulmues mbetet një nga idetë më konkrete të drejtuesve kuqezi për rolin e fantazistit.

Ky është një lloj profili shumë popullor për Stefano Pioli sa i përket karakteristikave të tij teknike dhe taktike.

Tifozët janë paksa të ndarë për ish-lojtarin e Evertonit, por Paolo Maldini dhe Frederic Massara duken të bindur se ai mund të jetë lojtari i duhur për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu.

Sidoqoftë, ai nuk është i vetmi playmaker në listën e tyre, pasi nuk ka mungesë të alternativave.

Gjithashtu sepse marrëveshja me CSKA Moskën nuk është askund afër.

Milani kishte ofruar një hua të rëndë prej 5 milion eurosh me të drejtën e shlyerjes prej rreth 20 milion.

Një propozim që klubi rus e refuzoi, gjithashtu sepse vlerëson kartonin e Vlasic në 30 milion euro.

Përveç kësaj, CSKA Moska preferon një transferim të përhershëm. Sakaq, ndeshjen e parë e la në stol Vlasic (e para e kampionatit)

Corriere dello Sport sot konfirmon se do të kishte akoma një hapje për një huazim, por vetëm me një detyrim shlyerjeje.

Një formulë që do të garantojë klubin e Moskës nga rreziku për të mos parë Vlasic të kthehet në Rusi në fund të sezonit…

Milani tani për tani mbetet i vendosur në pozicionin e tij. Nuk ka dëshirë për të ndryshuar llojin e propozimit të bërë tashmë.

Një ngecje bisedimesh, pra. Ne do të shohim nëse, ndoshta me disa shitje të bëra dhe një buxhet më të madh në dispozicion, klubi kuqezi do të ndryshojë ofertën e tij në të ardhmen e afërt.

Përndryshe ai do të hidhet në sulm për një objektiv tjetër për rolin e mesfushorit sulmues.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu