Vlasic pret Milanin dhe bën gjestin e fundit, CSKA do oksigjen ekonomik dhe mund t’i dorëzohet Zenitit: situata!

Nëse do të varej nga ai, ai me siguri do të ishte tashmë në stërvitje ne Milanello me ekipin e Stefano Pioli, por fatkeqësisht për Nikola Vlasic, ëndrra e Milanit mbetet në dyshim të fortë.

Ai vazhdon të dëshirojë të veshë fanellën kuqezi dhe tashmë ua ka komunikuar menaxherëve të CSKA Moskës, të cilët tani po lëkunden përpara një oferte prej 25 milion eurosh për kroatin nga Zenit Shën Petersburg.

OFERTA E ZENIT – La Gazzetta dello Sport raporton këtë mëngjes, duke shpjeguar se klubi i Moskës, në vështirësi financiare dhe për këtë arsye kërkon para që të futen menjëherë në arkat e tij, është shumë i tërhequr nga oferta e Zenit e cila do të ishte e gatshme të paguante menjëherë 25 milion.

Nëse Milani nuk dëshiron të humbasë lojtarin kroat, do të duhet të lëvizë shpejt dhe të bëjë një lëvizje të rëndësishme tashmë në ditët e ardhshme.

Problemi, gjithsesi, mbetet gjithnjë formula e transferimit të Vlasic: Rossonerët vazhdojnë të dëshirojnë ta huazojnë atë me të drejtën e blerjes (madje edhe me shifra te rëndësishme, siç ndodhi për Tomorin), ndërsa CSKA dëshiron të jetë e sigurt për mbledhjen e parave dhe për këtë arsye merr në konsideratë vetëm shitjen e plotë ose më së shumti në huazim me detyrimin e shlyerjes.

Vlasic është duke pritur një sinjal nga Milani dhe në mënyrë që të veshë fanellën e Rossonerëve ai është gjithashtu i gatshëm të pranojë një pagë më të ulët sesa ajo që Zenit është gati t’i ofrojë atij.

Zenit që po shet Azmoun te Leverkusen (gati 20 mln euro) dhe do të bëjë sulmin ndaj Vlasic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu