Vlahovic-Milan, ish-lojtari i Fiorentina zbulon: “Mesa kam informacion…”

Merkato e Milanit do të jetë sidomos e kthyer nga sulmi. Afrimi i një shpatulle për Ibrahimovic, duke punuar së bashku, është praktikisht e sigurt. Në fund të sezonit Mario Mandzukic do të largohet nga klubi dhe Colombo do të huazohet edhe një herë, pas aventurës së tij në Cremonese.

Profilet që pëlqejnë kuqezinjtë janë kaq shumë, por sulmuesi që i pëlqen më shumë është sigurisht Dusan Vlahovic. Sulmuesi është autori i një viti të shkëlqyeshëm me fanellën e Fiorentinës dhe çmimi i tij është ngritur në qiell. Tani duhen më shumë se 50 milion euro për t’ia rrëmbyer Presidentit Commisso. Numri 1 vjollcë do të donte të zgjaste kontratën e serbit, por ai po mendon lamtumirën.

Ish-lojtari vjollcë, Massimo Orlando, foli për mikrofonët e CMIT TV, TV i Calciomercato.it, për Vlahovic si më poshtë: “Ai është ndryshe nga Batistuta – pranon Orlando – ai nuk e ka kokën por është një lojtar fantastik.

Problemi është se tani Fiorentina do të duhet të përballet me një rinovim dhe nuk e di se sa djali është në dispozicion në këtë drejtim.

Nga sa di unë, Milani vërtet po mendon për këtë dhe ata mund të provojnë. Vlahovic tashmë po mendon për hapin e madh. Rruga e hipotezuar nga Commisso nga këndvështrimi i rezultateve është pak larg. Nëse duhet të arrijë një shans i madh si ai i Milanit, edhe pse Mourinho e pëlqen atë për Romën, presidenti me ofertën e rëndësishme do ta mendonte atë”.

Aksesi në Champions League mund të jetë vërtet vendimtar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu