Vlahovic dhe idhulli Ibrahimovic: “Më dha këtë këshillë”

Tifozët e klubeve italiane të mëdha ëndërrojnë një qendërsulmues si Dusan Vlahovic, yll i Fiorentinës. Megjithë kërkesat e ndryshme, veçanërisht nga jashtë, Rocco Commisso ndaloi serbin.

Ende nuk ka një rinovim të kontratës, skadimi i së cilës është caktuar për qershor 2023, por klubi vjollcë është i lumtur që ende ka sulmuesin në ekip. 5 gola në 5 paraqitje në këtë fillim sezoni, padyshim një mënyrë e mirë për të filluar.

I intervistuar nga DAZN, ish-bomberi i Partizan Beogradit dha arsyet për vendimin e tij për të qëndruar në Fiorentina: “Në Firence, ndihem si Zot. Unë mbërrita këtu kur isha shumë i ri. Ne në Ballkan i bëjmë gjërat nga zemra. Unë mendoj se këtu mund të rritem dhe të bëj hapa të tjerë përpara. Kam folur për këtë me miqtë dhe familjen”.

E pashmangshme të flitet për atë që ishte dhe është idhulli i tij, përkatësisht Zlatan Ibrahimovic. Vlahovic ka respekt të madh për të: “Më pëlqen për dëshirën e tij për të fituar dhe karakterin e tij. Ai bën shfaqje monstruoze.

Pas ndeshjes 2-3 në Firence sezonin e kaluar u përpoqa t’i kërkoja fanellën e tij, ma dha dhe bëmë një fotografi. Mesazhi ishte në gjuhën tonë, ne folëm në gjuhën serbe. Ai më tha se duhet të vazhdoj kështu si e kisha nisur dhe mos ndalesha perballe veshtiresive”.

Sulmuesi i Fiorentinës u afrua gjithashtu me Milanin, por nuk kishte asgjë konkrete. Vlerësimi i kartonit është shumë i lartë dhe dëshira e Commisso për të mbajtur lojtarin në Firence është gjithashtu e fortë.

Atletico Madrid kishte ofruar rreth 60 milionë euro dhe kjo nuk ishte e mjaftueshme. Ishte e paimagjinueshme për kuqezinjtë të vendosnin një oferte të tillë në tryezë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu