Vjen paqja mes Ibrahimovic dhe Suedisë! Shpallet Lojtari i Vitit dhe falënderon. Trajneri i hap dyert

Zlatan Ibrahimovic është emëruar futbollisti suedez i vitit (hera e 12-të që e fiton). Njoftimi erdhi pak më parë me një postim në Twitter.

Mirënjohje e pashmangshme për sulmuesin e Milan, që është duke mrekulluar në Serie A por renditet edhe mes sulmuesve me mesatare golash më të lartë në Europë (10 gola në 6 ndeshje në kampionat).

Sakaq, vetë sulmuesi 39-vjeçar ka falënderuar për çmimin e fituar, duke rikthyer kështu harmoninë në raportin mes tij dhe Suedisë, që ishte “lëkundur” pak për shkak të postimit të tij në rrjetet sociale me fanellën e Suedisë.

Në fakt, sikur të mos mjaftonte, sot trajneri i Suedisë doli me një deklaratë të fortë.

Trajneri suedez, Andersson, për Aftonbladet tha: “Nuk mund të them se jam kaq i befasuar. Nëse jam, do të thotë se keni menduar se ai nuk mund ta bëjë atë ”.

“Unë jam patjetër i impresionuar dhe i goditur nga uria e tij dhe cilësia e madhe që ai ende ka në gjithçka që bën. Ai është një atlet mbresëlënës dhe është gjithashtu futbollisti më i mirë suedez i të gjitha kohërave”.

Për një kthim të mundshëm në ekipin kombëtar ai sqaroi: “Nëse ai dëshiron të kthehet për të luajtur për Suedinë, thjesht të më telefonojë. Në atë rast unë do të merrem me të”.

Më në fund, në lidhje me deklaratat e fundit nga Ibra, i cili sulmoi trajnerin e ekipit kombëtar, ai përfundoi: “Unë nuk ndjek rrjetet sociale dhe nuk më intereson se çfarë thotë dhe si e bën. Asgjë nuk ka ndryshuar që nga e kaluara dhe ai duhet të jetojë jetën e tij”.

Dëmtimi e detyron Zlatan të qëndrojnë jashtë të paktën dhjetë ditë.

Qëllimi dhe shpresa e Pioli është që ta gjejë atë të paktën për ndeshjen kundër Parma në mes të dhjetorit.

Ndërkohë, sot ai shkoi në Milanello për të punuar në palestër dhe për të bërë terapi. Mentaliteti i tij duhet marrë shembull.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu