VJEN AKUZA – “Piolit i duket vetja Guardiola! Ajo që po i bëjnë Musacchios…”

Këto ditë ka shumë diskutime për të ardhmen e Mateo Musaçhio. Mbrojtësi argjentinas ka një kontratë që skadon më 30 qershor. Një kontratë që nuk ka gjasa të rinovohet.

Lojtari nuk është pjesë e planeve të Piolit dhe në këto orë është folur për një interes të mundshëm nga Genoa:

“Tani për tani nuk ka asgjë – pranoi agjenti Lombilla në mikrofonët e Calciomercato.com – Mateo mbetet në Milano deri në korrik dhe pastaj do të shohim. Vetëm unë jam i autorizuar të flas për interesat e tij dhe nuk kam pasur asnjë kontakt me Genoa”.

“Kjo është një situatë e çuditshme dhe e pasigurt për të gjithë, nuk e kuptoj këtë trajtim kur ai i dha gjithçka për ekipin dhe gjithashtu luajti me probleme me kërkesë të trajnerit dhe kjo i kushtoi një dëmtim.

Pioli e il caso Musacchio | La verità sull'episodio in Milan-Torino

Por kështu është futbolli, Pioli u pushua nga puna dhe tani duket si Guardiola. Jeta është kështu, duhet të presësh mundësi”.

Profesionist shembullor – “Ai kurrë nuk ka krijuar ndonjë problem në karrierën e tij 13 vjeçare në Evropë dhe kurrë nuk do të jetë ndryshe. Ai e do Milanin që nga dita e parë dhe vazhdon ta dojë”.

Asnjë rinovim – “Unë kurrë nuk kam folur për këtë me Maldini dhe Massara. Thjesht kemi folur për futbollin në përgjithësi. Me të dy marrëdhëniet janë të shkëlqyera”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu