Viti 2020 spektakolar! Milani ka grumbulluar më shumë pikë nga të gjitha ekipet e Serie A

Milani është skuadra e Serie A që ka grumbulluar më shumë pikë në vitin 2020.

Me një ndeshje akoma për të luajtur (Milan-Lazio), skuadra e Stefano Pioli tashmë ka siguruar këtë fitore virtuale e cila vërteton performancën e shkëlqyeshme: 76 pikë në 34 ndeshje të kampionatit të luajtur.

Në vendin e dytë Interi i Antonio Conte, dy pikë përpara Juventusit dhe Atalanta, të cilët, megjithatë, kanë një ndeshje më pak.

Pason Lazio, pastaj Napoli dhe Roma.

Milan 76 pikë (34 ndeshje)
Inter 70 (34)
Atalanta 68 (33)
Juventus 68 (34)
Lazio 63 (35)
Napoli 62 (34)
Roma 59 (34)
Sassuolo 55 (34)
Hellas Verona 50 (35)
Sampdoria 44 (34)
Fiorentina 43 (34)
Udinese 42 (33)
Bologna 39 (34)
Parma 36 (34)
Genoa 35 (34)
Cagliari 30 (34)
Torino 26 (34)
Lecce 20 (21)
Benevento 15 (13)
Spezia 11 (13)
Brescia 11 (21)
SPAL 8 (21)
Crotone 6 (13)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu