Vieri ‘voton’ Milan: Shkon deri në fund

AppleMark

Ish-sulmuesi i Interit dhe Milanit, Bobo Vieri ka folur për Serie A dhe kryesisht për Milanin e Piolit si edhe për rrugëtimin që ‘Djalli’ ka bërë në kampionat.“Prapa nuk shoh skuadra më të forta se Interi, Milani, Napoli dhe Atalanta”, tha Vieri, i cili më pas, kur u pyet më konkretisht për ngjarjet në Milano, u fokusua te Zlatan Ibrahimović.

“Ai është plakur si të gjithë 40-vjeçarët – filloi në “CorSera” ish-sulmuesi i kombëtares italiane -. Por ai ende e hedh topin e duhur me rregull. Sigurisht, nuk duhet t’i kërkoni të vrapojë. e gjithë loja. Ai nuk mund ta bëjë këtë. Por mbetet një nga fjalitë në zonat kundërshtare. Është ende në gjendje të frikësojë çdo mbrojtje.”

Së fundi, duke folur për shanset e Milanit të Stefano Piolit për të shkuar deri në fund për të luftuar për titullin, Vieri tha: “Po, jam i sigurt. Ai e tregoi këtë edhe në Empoli, duke fituar në një fushë të vështirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu