VIDEO: “Presidenti” e nis Olimpiadën me supergol, Liverpool troket! Por Milani tani lëviz me agjentin

Milani shpreson ta mbyllë praktikën e Kessie sa më shpejt të jetë e mundur, për të kënaqur lojtarin dhe për të dekurajuar përfundimisht pretendentët.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, mesfushori i Bregut të Fildishtë ka admirues sidomos në Premier League: ne po flasim për Liverpool, por jo vetëm. Sidoqoftë, “President” nuk dëshiron domosdoshmërisht të paketojë valixhen…

Sot Kessie nisi aventurën Olimpike me supergol në fitoren e Bregut të Fildishtë ndaj Arabisë Saudite, ndërkohë agjenti i tij është në Milano duke pritur një telefonatë nga Milani.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, Maldini dhe Massara në këto orë mund të takohen me George Atangana për të diskutuar kontratën e mesfushorit dhe të propozojnë një pagë të trefishuar në krahasim me atë aktuale.

Qëllimi i klubit Rossoneri është të kënaqë kërkesat financiare të lojtarit (6 mln euro pjesa fikse)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu