Veteran por ende me përvojë! Milani mendon për transferimin “falas” në janar…

Në qendër të lajmeve të Calciomercato është Sami Khedira, i gatshëm të largohet nga Juventusi në muajt e ardhshëm.

Mesfushori ka dhënë një intervistë të rëndësishme në orët e fundit. Jashtë projektit teknik të Andrea Pirlo, ai mund t’i japë lamtumirë Zonjës së Vjetër në seancën e transferimeve dimërore.

Kontrata e Khedira skadon në qershor 2021 dhe përfaqëson një nga shumë mundësitë e tregut për vitin e ardhshëm.

Maldini dhe Massara po e shikojnë këtë mundësi me interes. Në fakt, blerja e Simon Kjaer është një shembull kryesor: pa shpenzuar shumë, klubi ka vendosur një mbrojtës të besueshëm në dispozicion të trajnerit. Deri më sot një strumbullar i gjithë ekipit.

Juve, tegola Khedira: i tempi di recupero. Cosa filtra sul suo infortunio |  90min

Vetë Ibrahimovic, i domosdoshëm për Milanin aktual, është në thelb një mundësi e përfituar: paga është e lartë, por pa ndonjë çmim.

Zlatan dhe Kjaer kanë sjellë aftësitë dhe përvojën e tyre në dy departamente: sulmin dhe mbrojtjen.

Dhe Khedira është ajo mundësi për të dhënë të njëjtin lloj kontributi për ekipin edhe në mesfushë.

Një përvojë e pakufishme ajo e mesfushorit gjerman.

Një kampion absolut: ai ka fituar gjithçka me Real Madrid dhe me ekipin kombëtar, pa harruar trofetë e fituar në Itali në Juventus.

Në vitet e fundit ai ka pasur disa probleme fizike, madje mjaft serioze: në shkurt të vitit 2019 ai madje u operua në zemër për shkak të artimisë atriale.

Më vonë ai duhej të merrej me dëmtime të muskujve që e lanë atë jashtë fushës për një kohë shumë të gjatë. Në moshën 33 vjeç, ai ende ndihet i aftë të japë një kontribut të rëndësishëm.

Khedira al Milan potrebbe diventare l'Ibrahimovic del centrocampo

Ëndrra e tij, siç zbuloi për Sky Germany, është Premier League, një ligë që mungon në karrierën e tij.

Ai ka luajtur në Bundesliga, La Liga dhe Serie A, tani ai do të donte të shkonte jashtë shtetit.

Siç e dimë, megjithatë, është e vështirë për klubet Premier të investojnë në lojtarë të një moshe të caktuar.

 E cila, sidoqoftë, nuk ndodh në Itali, përkundrazi. Serie A është një kampionat për “të vjetrit” dhe dy rastet e Milanit janë prova të qarta dhe precize – jo të vetme.

Khedira ende mund të japë shumë dhe një lojtar si ai mund të jetë shumë i përshtatshëm për Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu