“Vetëm një grusht shteti e largon Presidentin nga Milani!” Agjenti i Kessie del zbuluar. GDS: Ja si qëndron situata…

Akoma nuk ka rinovim për Franck Kessie dhe sigurisht që pas largimeve të Donnarumma dhe Calhanoglu frika e madhe e tifozëve të Milanit është se edhe mesfushori pas një viti mund të përshëndesë…

Gazzetta dello Sport, në lajmet e sotme, bëri një vlerësim të çështjes, duke shpjeguar se Maldini dhe Massara synojnë të rinovojnë kontratën e mesfushorit në një kohë të shkurtër.

Sidoqoftë, a do të duket se kjo nuk bie ndesh me realitetin e fakteve, duke qenë se, deri më sot, gjithçka duket se është e palëvizshme.

Asnjë dialog midis drejtuesve të Milan dhe George Atangana, agjenti i lojtarit.

Gazzetta shtron pyetjen: a llogaritet vonesa në negociata për shkak të një shtyrjeje?

“Ne e dimë që Presidenti Franck nuk do t’i përgjigjet thirrjes së Piolit për 8 Korrik (dita e fillimit të grumbullimit), pasi ai është i impenjuar me Bregun e Fildishtë në Lojërat Olimpike të ardhshme në Tokyo.

A do të pritet që fundi i Olimpiadës që të rinisin kontaktet?

Gazzetta gjithashtu shpjegon se, aktualisht, nuk ka njohuri për distancën reale midis palëve.

“Dimë vetëm se Kessie merr 2.2 milion euro dhe se agjenti i tij kërkon një pagë që tejkalon 5 milion euro, duke iu afruar 6. Një situatë shumë e ngjashme me atë të Calhanoglu.

Duket se ekziston vetëm një siguri rreth çështjes dhe George Atangana e la të kuptohet …

Kessie dëshiron të qëndrojë me kuqezinjtë, por duhet patur kujdes nga sirenat angleze”.

Gazzetta gjithashtu tregon se si agjenti i Franck Kessie, Atangana ka qenë gjithmonë i gatshëm të të rinovojë klientin e tij me Milanin.

Menaxheri madje tha “Vetëm një grusht shteti mund ta dërgojë Presidentin larg Milanit”.

Me pak fjalë, një shaka për të devijuar argumentin, por që në të njëjtën kohë vërteton vullnetin e mesfushorit për të qëndruar me kuqezinjtë.

Një dëshirë e përbashkët, sepse edhe klubi e konsideron rinovimin e Franck një diskutim të nevojës parësore.

Gazzetta nënvizon se si Milani duhet të marrë masa paraprake sa më shpejt të jetë e mundur, duke pasur parasysh se sirenat kanë filluar të bien dhe të vërtiten nga Anglia.

Në Premier League, disa emra të mëdhenj dëshirojnë Kessie dhe padyshim që shpresojnë në një mos rinovim për të përfituar nga marrëveshja me kosto të ulët.

Maldini dhe Massara janë paralajmëruar!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu