“Vetëm fillimi…!” Talenti Colombo me këmbë në tokë, rrëfen edhe raportin me Ibrahimovic!

Në fund të ndeshjes miqësore midis Milanit dhe Vicenza, Lorenzo Colombo u intervistua nga Milan TV. Sulmuesi i ri, vetëm 19 vjeç, shënoi golin e dytë në dy miqësoret e luajtura (Monza dhe Vicenza).

“Sigurisht që jam i lumtur, por është vetëm fillimi. Do të duhet të punojmë shumë, sezoni do të jetë i gjatë dhe do të duhet të bëjmë më mirë”.

“Ekipi po ecën mirë, po vendosim minuta në këmbë. Do të jetë një sezon i gjatë por jemi të bindur që mund të jetë shumë i bukur dhe i kënaqshëm. Kemi një dëshirë të madhe dhe jemi gati”.

Me Daniel Maldini si është raporti?

“Po kalojmë mirë sepse ata janë të gjithë lojtarë shumë të fortë, gjithashtu po përshtatemi falë tyre. Një ndjenjë e mirë po krijohet jashtë fushe dhe kjo mund të shihet brenda saj”.

Për Ibrahimovic: “Ibra është një shembull i shkëlqyeshëm sepse me mënyrat e tij të të bërit ndihmon dhe inkurajon të gjithë të japin më shumë se 100%. Gabbia gjithashtu na ndihmon shumë pasi ai ka ndjekur të njëjtën rrugë si ne”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu