Venecia, goditje e mundshme nga Milano: “Por nuk është mbyllur ende…”

Ndjesia është se do të na duhet të presim deri në ditët e fundit të merkatos për përfundimin e disa operacioneve. Milani, si dhe klubet e tjera, janë duke pritur ditët e fundit me shpresën për të marrë një hua nga klubet që kontrollojnë kartonat e lojtarëve të ndryshëm.

Rossonerët, nëse nga njëra anë presin një lajm të mirë per afrimet, ata gjithashtu detyrohen të presin për t’i gjetur ekipe lojtarëve që nuk janë më pjesë e projektit teknik.

Drejtori i zonës teknike të Venezia, Paolo Poggi, u intervistua nga La Nuova Venezia dhe bëri një përmbledhje të shkurtër të tregut të “Luanëve”: “Ne kemi nevojë për durim, por puna jonë vazhdon. Gjithçka lëviz, mjafton të kuptojmë se si dhe çfarë, dhe ne jemi të kujdesshëm të kuptojmë se si të veprojmë në treg ”.

Poggi u përqëndrua veçanërisht në dy objektivat e Luanëve: “Niang dhe Caldara janë interesantë, por ato nuk janë negociata të mbyllura”.

Marrëveshja për sulmuesin ishte mbyllur por mesa duket ka ende një pritje, ndërsa për mbrojtësin e Rossonerëve është një nga mundësitë. Caldara ndiqet gjithashtu nga Torino dhe Cagliari. Maldini do të donte ta shiste atë plotësisht, edhe pse është mjaft e vështirë.

Venezia po përpiqet të përfshijë lojtarë të nivelit të lartë në skuadër për t’u përballur me Serie A në mënyrën më të mirë të mundshme, dhe Caldara mund të konsiderohet një afrim i shkëlqyer, me shpresën për të gjetur lojtarin e disa viteve më parë, para rënies së performancës…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu