“Vendos Milani!”, i preferuari i Shevchenkos kushton 12 mln euro. Maldini dërgon “scout”

Andriy Shevchenko nuk ka nevojë për prezantim. Ish sulmuesi i Milanit dhe ylli ndërkombëtar i futbollit aktualisht është trajner i ekipit kombëtar të vendit të tij.

Sheva di të njohë një talent dhe nuk do të hezitojë të kontaktojë me klubin me të cilin bëri historinë. Ai i njeh mirë djemtë e tij dhe një mbi të gjitha ka arritur të tregojë dhe t’i bëjë ata të fërkojnë sytë.

Po flasim për Vitaliy Mykolenko. Lindur në vitin 1999, mbrojtës i plotë me një këmbë të majtë të mirë dhe mbi të gjitha një titullar i palëvizshëm i Ukrainës i trajnuar nga Cari i Kievit.

Calciomercato Milan - Shevchenko: "Mykolenko? Ecco chi è"

Ky është komenti i Sheva për djalin dhe për thashethemet për një lëvizje të mundshme në Milano.

“Ai është rritur shumë dhe ka qenë i rregullt në ekipin tim për dy vjet. Ka hapësirë ​​të bollshme për përmirësim dhe është thelbësore për ne! Milani do të vendosë nëse do ta blejë apo jo”.

Ky është mendimi i trajnerit për premtimin e ri ukrainas, shprehur gjatë një lidhje Instagrami direkt me Carlo Pellegatti. Drejtuesit kuqezi, verën e kaluar, filluan kontaktet me djalin dhe ndërmjetësit. Por diçka shkoi keq dhe situata nuk u zgjidh. Por historia nuk mbaron këtu.

Tani për tani i preferuari i Shevas është një lojtar i Dynamo Kyiv. Ekipi ukrainas kërkon 12 milion euro dhe Milani mendon për këtë operacion.

Karakteristikat – Mykolenko është një përzierje e shpejtësisë, forcës fizike dhe teknikës. Ai lindi si një mbrojtës i majtë, por fleksibiliteti i tij lejon që ai të vendoset edhe si një mbrojtës qendre.

Sipas asaj që u raportua nga Calciomercato.com, skautët e Milanit tashmë kanë kryer disa blitz për të ndjekur lojtarin gjatë Ligës së Kombeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu