Vendimi i UEFA ngadalson merkaton e Milan!

Çeshtjet e hapura me Uefa po ngadalesojne cdo tratative apo kontakt ne merkato, ka nje plan A me Milan ne Europe ka dhe nje plan B me Milan jo ne Europe.

Fondi Elliot eshte ne pritje, 10 milion euro nga Mr Li po mberrijne ne klub dhe priten dhe 32 milion euro te tjera deri ne fund te qershorit nga Yonghong Li.

Ka dhe nje tjeter skadence eshte ajo e Yonghong Li ndaj Elliot prej 303 milion euro plus interesat deri ne tetor, por mbi te gjitha eshte dhe ceshtja e UEFA e cila mund te marre vendimin me te keq per Milan ate te perjashtimit nga Europa.

Pra me pak fjale shume ceshtje per drejtuesit e Milan qe brenda qershorit duhet te zgjidhin gjithcka..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu