Vazquez “trondit” Milanin me kërkesat e tij, “GDM” shpjegon: “Ka një arsye pse e bën!”

Sipas asaj që raportohet nga Gianluca Di Marzio në grandhotelcalciomercato.com javët e fundit ka pasur kontakte të drejtpërdrejta mes Milanit dhe Lucas Vazquez, anësori i Real Madrid, kontrata e të cilit skadon në qershor.

Kërkesat e spanjollit, megjithatë, janë shumë të larta: futbollisti i datëlindjes 1991 do të donte një kontratë me vlerë 7 milion euro në vit, pasi e di mjaft mirë se ekziston një ankand në drejtim të tij.

Një shifër e konsideruar shumë e lartë nga klubi kuqezi, i cili në çdo rast ndjek me interes.

Vazquez ndiqet gjithashtu nga Bayern Munich, megjithatë lojtari do të dëshironte ende plotësisht rinovimin me Real Madrid.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu