“Uria!” Foto e frikshme pas derbit, Zlatan shpjegon motivin e postimit dhe pastaj i shkul veshin Leaos

Gjuetia mbaroi, mbreti fitoi përsëri.

Zlatan Ibrahimovic rrëzoi Interin në derbi me dy gola në kthimin e tij pasi ishte jashtë sepse ishte i infektuar me Covid-19.

Suedezi u shfaq në formë të shkëlqyeshme, madje edhe jashtë fushës, me stilin e tij. Duke konfirmuar aftësitë e tij si udhëheqës dhe dëshirën e tij për tu dalluar nga turma, ai gjithmonë lë gjurmë edhe në komunikim.

“Zoti Ibra” (“Zoti po vjen për ty”, shkroi ai pas tamponit negativ) në qendër të gjithçkaje.

Këtë herë ai zgjodhi imazhin e një luani në plan të parë me një fytyrë të lyer me gjak, e cila është veçanërisht e frikshme! Sfondi i natës, me një tjetër luan në sfond, dhe vetëm një fjalë mbishkrim: “Uria”.

Sado mbresëlënëse që të jetë, fotoja bën mirë: Ibra me të vërtetë kishte një oreks të madh. Në derbi, duke numëruar edhe golat me fanellën e Interit, që shënon tetë herë.

Vetëm Meazza, Nordahl dhe Myers janë më mirë. Dhe ai u bë lojtari i tretë më i vjetër në Serie A pas Totti dhe Piola që shënoi dy gola.

Foto e Luanit? “E kisha zgjedhur me kohë dhe doja ta hidhja për te derbi i sezonit të shkuar por le të themi e ruajta për rastin e duhur…”

Objektivat? “Ne jemi duke menduar ndeshje pas ndeshje, çdo ndeshje është si një finale. Kur arrita, qëllimi ishte Evropa dhe arritëm atje. Qëllimi për klubin është të shkoj në Evropë përsëri, qëllimet e mia personale janë të ndryshme, por unë i mbaj për vete (qesh).

Scudetto? Për mendimin tim ekziston një mundësi e caktuar, ai që beson mund të bëjë gjithçka. Ne e besojmë atë, atëherë në fund do të shohim se si do të shkojë. Është akoma e gjatë”.

Për Leao: “Ai është shumë i fortë, ka një trup pothuajse më të mirë se mua. Ka shpejtësi, teknikë. Thjesht duhet të përqendrohet në futboll ashtu siç po bën. Po luan për Milanin dhe këtu nuk ka shumë durim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu