Under-Milan, Roma ende pronare e kartonit: përcakton detajet!

Emri i tij ishte lidhur tashmë me Milan në seancën e transferimit dimëror, por humbi pastaj! Tani rishfaqet duke qenë se vera është pranë dhe merkato do të rihapë dyert: Cengiz Under – raporton gazzetta.it – ​​do të ishte përsëri në radarin kuqezi.

Kartoni i mesfushorit sulmues turk 23-vjeçar është ende në pronësi të Roma: përvoja e huazimit në Leicester nuk ishte emocionuese dhe për këtë arsye perspektiva më e mundshme aktualisht është kthimi në bazë, me perspektiva të një shitje të menjëhershme nëse arrin oferta e duhur.

15 milion euro mund të jenë baza për të hyrë në negociata: kontrata e lojtarit me Romën, e zgjatur në verën e vitit 2019, është akoma e vlefshme për dy sezone, deri në vitin 2023.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu