Ukraina ëndërron me Tassotti-Sheva, legjenda kuqezi: “Në mendjen e Andrij ka vetëm një dëshirë mbi të ardhmen…”

Mauro Tassotti, ish mbrojtës dhe ndihmës trajner i Milanit foli për Sky Sport pasi Ukraina e tij dhe e Shevchenkos (pa harruar Maldera) arriti të shkonte në çerekfinalen e Euro 2020 për herë të parë në histori.

Tassotti, i cili aktualisht mban rolin e zëvendësit të ish sulmuesit në stolin e ekipit kombëtar të Ukrainës, bëri deklaratat e mëposhtme:

“Unë e di se Sheva po mendon për t’u kthyer te Milani dhe për të stërvitur kuqezinjtë një ditë.

Në kokën e tij ekziston vullneti për t’u kthyer në Milano, ku ai bëri aq shumë mirë si futbollist. Mendoj se është diçka që ai do të donte ta bënte në të ardhmen”.

Tassotti deklaroi më pas: “Për të dy ne, Milani është Milani. Marrëdhënia me Sheva ka qenë e shkëlqyeshme që kur ai ishte futbollist dhe unë isha trajner i dytë në komandë.

Në Milano kemi punuar së bashku pas stërvitjes. Kështu që kur më thirri, nuk dyshoja”.

Ukraina e tij do të ndeshet me Anglinë të shtunën 3 korrik në Romë.

Kush e di se Sheva mund të mos kthehet në Milano në të ardhmen, këtë herë si trajner.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu