UEFA hap hetim për Crvena Zvezda-Milan! Dy motive kryesore

UEFA ka hapur një hetim në ndeshjen midis Crvena Zvezda dhe Milan, ajo e vajtjes në raundin e 32 të Europa League e cila u luajt të enjten 18 shkurt.

Ky është teksti i njoftimit për shtyp të UEFA-s: “Në përputhje me Nenin 31 (4) të Rregullores Disiplinore të UEFA-s, një” Inspektor Etik dhe Disiplinor “u emërua sot për të kryer një hetim paraprak për incidentet e ndodhura gjatë ndeshjes së Europa League midis Crvena Zvezda dhe Milan (2-2) e luajtur më 18 shkurt 2021 në Serbi.

Informacione të mëtejshme mbi këtë temë do të bëhen të disponueshme në kohën e duhur”.

Hetimi i UEFA-s, megjithëse pa specifikime të mëtejshme, mund të lidhet me ofendime raciste nga tifozët e Yllit të Kuq ndaj Zlatan Ibrahimovic.

Një temë tjetër e nxehtë ishte ajo që lidhej me hyrjen, gjatë garës në zhvillim, të rreth 1000 mbështetësve serbë në Marakana.

Por çështja, posaçërisht, duhet të shqetësojë autoritetet serbe sesa UEFA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu