Uefa ben shembull Panathinaikos!

Uefa ka marre sot vendimin e pare te ashper per skuadrat qe shkelin rregullin e Fair Play Financiar.

Klubi grek i Panathinaikos eshte perjashtuar nga kupat europiane deri me 2021 dhe me nje gjobe prej 200,000€

Vendimi mund te ndryshoje vetem nese klubi grek mund te shlyej borxhet deri ne 1 Mars 2019 borxhe te cilat Panathinaikos duhej ti shlyente qe ne shtator te 2017!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu