“U rrita falë Piolit, mentaliteti ishte ndryshe me Atletico. Leao? Ky është Rafa i vërtetë por sapo ka nisur…”

Alexis Saelemaekers sot foli me mikrofonat e Milan TV dhe preku më shumë tema.

Anësori belg foli para së gjithash për rritjen e tij: “Unë mendoj se jam rritur me të gjitha këshillat e trajnerit dhe punën e bërë vitin e kaluar.

Ekipi është rritur gjithashtu, ne rritemi së bashku. Mundohem të luaj në mënyrën më të natyrshme të mundshme, dëgjoj taktikat që trajneri dëshiron të aplikojë në fushë dhe përpiqem të ndihmoj ekipin duke bërë asistime dhe ndoshta gola ”.

Ish -Anderlecht gjithashtu komentoi ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve të luajtur nga kuqezinjtë: “Diference e madhe midis ndeshjes së pare dhe të dyte.

Me Liverpool ne ishim pak nervozë, ne u rritëm kundër Atleticos. Pamë shumë imazhet e ndeshjes së Liverpool dhe vendosëm një qëndrim tjetër, një mentalitet tjetër, në ndeshjen e fundit të Ligës së Kampionëve”.

Saelemaekers u pyet gjithashtu për Rafael Leao: “Ai është rritur shumë. Tani po tregon Leaon e vërtetë, Rafaelin e vërtetë.

Ai është i rëndësishëm për ekipin, është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe shpresoj se do të vazhdojë të shënojë shumë gola dhe shumë asistime”.

22-vjeçari i lindur në Berchem-Sainte-Agathe thotë se është krenar që është thirrur akoma nga Belgjika: “Një nder të jesh në ekipin kombëtar të vendit tim, për çdo lojtar është një ëndërr”.

Anësori i Milanit flet edhe per sfiden ndaj Atalanta-s: “Ne e dimë që ata janë një ekip i fortë, ata e kanë treguar atë shumë herë. Nëse luajmë siç luajtëm javën e kaluar dhe përdorim mentalitetin që kishim që nga fillimi i sezonit, mund të bëjmë diçka të mirë. Tani le të punojmë dhe të shohim se çfarë do të ndodhë në fund të lojës”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu