“U dridh dora si e tenistit kur ka topin e fundit! Por, mos mendoni se në ndeshje jete Atalanta është superiore”

Luca Serafini, komentator dhe tifoz i njohur kuqezi, u shpreh për MilanTV pas Milan-Cagliari:

“Ne biseduam para ndeshjes për një tension të mundshëm që kaloi nga Cagliari te Milan. Ata bënë pjesën e tyre, madje edhe pak të recituar duke i dhënë ton dhe një ngarkesë.

Sidoqoftë, ne nuk kemi gjetur një mënyrë për t’i sulmuar ata dhe kemi pasur atë dridhjen e dorës së tenistit.

Tani jemi në barazim me një kundërshtar shumë të fortë dhe të respektueshëm.

Por ne nuk jemi inferiorë ndaj Atalanta! Ka një mënyrë më të mirë për të anuluar këtë mbrëmje duke menduar për Bergamon. Ne dështuam topin e ndeshjes, por tani kemi një barazim: nuk është e ndaluar të fitosh në Bergamo”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu